www.exclusivetravel.com.mk

Ханиоти

Вторник, 25 Август 2009 00:59 Администратор
Печати PDF

sunspree

 

Последно освежено ( Среда, 16 Мај 2012 13:29 ) Повеќе...
 

8-ми Март Солун Метеори

СОЛУН-МЕТЕОРИ
(07.03.2015-08.03.2015) 
 
1 ден 07.03.2015  
Поаѓање на групата од Скопје пред хотел “ВИП” во 05.00ч наутро и поаѓање од Кавадарци пред Т.А Екстра Бус во 06.30ч. Се патува преку граничен премин Богородица. Пристигнување во Солун предпладне. Разгледување на градот и можност за шопинг и индивидуални прошетки во трговските центри Cosmos,Ikea и Jumbo. Во попладневните часови пристигнување во Паралија  и сместување во хотел “Victoria INN” 3* или во хотел ”Posejdon”3*. Слободно попладне. Вечерта факултативно посета на грчка таверна со традиционална грчка музика.Ноќевање
 
2 ден 08.03.2015 
Доручек. Патување и посета на Метеорите: Едно од чудата на природата и човековата инвенција. Стрмни и високи карпи (околу 300 м)  сместени во подножјето на планината Камбуниа. Во 14 век најверните и на бога најпосветени монаси на врвовите од овие карпи градат 24 манастири од кои се сочувани само неколку. Монaсите  на Метеорите и денес ја чуваат традицијата на препис и чување на старите црковни книги. Се посетува најголемиот и најпознатиот манастир “Голема Метеора” или “Анапавсеос”. На враќање, попатен  одмор и  посета на црквата Св. Петка, во Тембискиот кланец, сместена во карпа со лековит извор. Во попладневните часови поаѓање за Македонија.
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
 • Превоз со високотуристички автобус;
 • Шопинг во Солун;
 • 1 ноќевање со појадок во хотел во Паралија(Viktoria INN, Posejdon 3*);
 • Посета на Метеори со лиценциран водич;           
 • Организација и придружник на патувањето.
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
 • Свечена вечера во традиционален грчки ресторан;
 • Патничко осигурување.
 
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 2.500 ДЕНАРИ
 
 
За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници
За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А Екстра-Бус
 
 

8-ми Март Загреб

ЗАГРЕБ   (05.03-09.03.2015)
4 дена/2 ноќевања
 
05.03.2015 Кавадарци - Скопје – Загреб
Поаѓање на групата од Кавадарци во 14:00 часот пред Т.А Екстра Бус и поаѓање од Скопје пред хотел ВИП во 15.30ч. Ноќно возење кон Загреб со попатни паузи за одмор и царински формалности.
 
06.03.2015 Загреб
Пристигање во раните утрински часови. Разглед на градот: плоштадот Бан Јелачиќ, Горниот дел на градот, Камената Порта, Катедрала, Маркова црква која е изградена во 13-от век, плоштадот кој според историјата зборува за Матија Губец, Парламентот, посета на Калчицевата улица и посета на слаткарницата Ивица и Марица или посета на чоко – барот на Краш кој се наоѓа во центарот на градот. Сместување во хотел “ I” со 3*. Слободно време предвидено за одмор во хотелот.Вечерта предвидена забава во познатите дискотеки “Јарун” кај езерото. Ноќевање.
 
07.03.2015 Загреб – Плитвички Езера – Загреб
Појадок. По појадокот, поаѓање за Националниот Парк „Плитвички Езера“ – најстариот и најголемиот национален парк во југо-источна Европа. Враќање во Загреб. Вечерта, можност за факултативна свечена вечера во македонски национален ресторан “ Свети Никола“. Ноќевање.
 
08.03.2015 Загреб
Појадок. После појадокот, посета на шопинг центарот “Avenue Mall”.Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје и Кавадарци во раните утрински часови.
 
ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 7.790 ДЕНАРИ
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
 • Превоз со високо туристички автобус;
 • Сместување во хотел “ И”3*  -2 ноќевања со појадок;
 • Посета на дискотека;
 • Организирани разгледи според програмата;
 • Организација и придружник на патувањето.
 
Во цената на аранжманот  не е вклучено:
 • Посета на Плитвичките езера-25 евра(превоз,влез и брод);
 • Свечена вечера во Македонски национален ресторан ;
 • Патничко осигурување
 
Напомена: 
 • За реализација на ова патување потребно е минимум 45 патници.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото да го откаже патувањето 7 дена пред датумот на поаѓање наведен во програмата заради недоволен број на пријавени патници.
        
За реализација на овој аранжман потребни се минимум 40 патници
За ова патување важат општите услови на СКТМ и Т.А Екстра-Бус
 
 

Honolulu Diamond Head

Вторник, 25 Август 2009 00:59 Администратор
Печати PDF

diamondhead

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed lacinia lobortis porta. Phasellus lacinia fringilla ipsum, sed bibendum metus tempor quis. Quisque sem purus, ultrices ac rhoncus eget, molestie non libero. Donec vestibulum tristique risus quis auctor. Mauris sed libero eu leo tristique retium …

$399.00

Order Now
Последно освежено ( Петок, 28 Август 2009 12:43 ) Повеќе...
 

Kalamata Resort

Вторник, 25 Август 2009 00:59 Администратор
Печати PDF

kalamata

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed lacinia lobortis porta. Phasellus lacinia fringilla ipsum, sed bibendum metus tempor quis. Quisque sem purus, ultrices ac rhoncus eget, molestie non libero. Donec vestibulum tristique risus quis auctor. Mauris sed libero eu leo tristique retium …

$899.00

Order Now

Последно освежено ( Петок, 28 Август 2009 12:43 ) Повеќе...
 


Лист 1 од 2

Адреса: Мито Хаџивасилев Јасмин бр.48 блок 5
Тел: (++ 389) 2 323 9300
Email: info@ekskluzivtravel.com
Website: www.ekskluzivtravel.com

Add me to Skype